شهردار منطقه چهار تهران در مجمع جهانی شهری WUF10 در شهر ابوظبی امارات خبر داد: اجرای کم نظیرترین سازه کابلی دنیا در باغ پرندگان تهران

شهردار منطقه چهار تهران در ایونت شهرداری تهران مجمع جهانی شهری WUF10 در شهر ابوظبی امارات، پروژه باغ پرندگان تهران را یکی از زیباترین و منحصر به فرد ترین پروژه های شهری دنیا عنوان کرد و گفت: یکی از کم نظیرترین سازه های کابلی دنیا در باغ پرندگان تهران احداث شده است.

“محمد محمددوست” با بیان این مطلب گفت: شمال شرق تهران که به عنوان بزرگترین منطقه پایتخت ایران با جمعیتی حدود یک میلیون نفر شناخته می شود، بیشترین وسعت جنگلکاری ها و میزان فضای سبز و بوستانی شهر تهران را نیز به خود اختصاص داده است.
وی افزود: در این منطقه مجموعه تفریحی و گردشگری باغ پرندگان به عنوان یکی از پروژه های شاخص زیست محیطی پایتخت ایران با تلاش مدیران شهری و با رعایت کامل الزامات زیست محیطی احداث گردیده است.
شهردار منطقه چهار افزود: سازه کابل و توری این پروژه با ارتفاع ۵۰ تا ۶۰ متری ستون ها از سطح زمین احداث گردیده است که بزرگترین نمونه در حال حاضر است.
محمد دوست تصریح کرد: گردآوری حدود ۲۰۰ گونه پرنده از اقلیم های فصلی سراسر جهان، شامل پرندگان پروازی و آبچر و پرندگان دشت چر و احداث کلینیک پرورش گونه های در حال انقراض از دیگر ویژگی های این پروژه فراملی است.
وی اضافه کرد: این باغ دارای ۲ سیستم تصفیه خانه و سیرکولاسیون، هفت هزار مترمکعب حجم آب دریاچه ها و برکه ها، ۵۶ گره پیرامونی، ۲۸۰ هزار کراس کلمپ اتصالات، ۱۲ ستون فلزی، ۲۵ هزار تن فلز، ۵/۷ هکتار مساحت توری (جنس توری ها استنلس استیل) و ۶۸ هزار متر طول شبکه کابلی است.
محمددوست در پایان تاکید کرد: مجموعه کامل ۸۶ هکتاری جنگل لویزان که پروژه باغ پرندگان در آن احداث شده است، این پتانسیل را دارد تا با مشارکت سرمایه گذاران خارجی تبدیل به یکی از زیباترین و بزرگترین قطب های تفریحی و گردشگری دنیا شود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۶:۱۹ کد خبر : 69031

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما