۸ محدوده خط لوله نفت خام ۳۰اینچ مارون به اصفهان با حجم یکهزار مترمکعب ایمن سازی شد

عملیات ایمن سازی ۸ محدوده مسیر خط لوله انتقال نفت خام مارون به اصفهان با حجم نزدیک به یکهزار متر مکعب در ارتفاعات صعب العبور رشته کوه های زاگرس به پایان رسید.

 

حسن مؤذنی رئیس تأسیسات و ساختمان منطقه در این باره گفت: در پی بارندگی های فصلی و احتمال ریزش سنگ از کوه های مجاور مسیر خط، ایمن سازی کیلومترهای ۱۵۷تا ۱۵۸ (چشمه خاتون) و کیلومترهای ۸ تا۱۰ تغییر مسیر سد کارون ۳ (تنگه اوند و رودخانه لیر) در محدوده مرکز انتقال نفت شهید مرزبان ایذه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در کیلومترهای فوق، گابیون بندی جهت مقاوم سازی به حجم ۳۲۲ مترمکعب، سنگ کاری به متراژ یک هزار و ۱۸۶ مترمکعب، بتن ریزی به حجم بیش از ۲۰۰ مترمکعب و خاکبرداری در سطوح مختلف به مقدار ۲۵۶ مترمکعب انجام شده است.

مؤذنی ادامه داد: در این عملیات ها خشکه چینی با سنگ قلوه، بندکشی سنگ مالون، تخریب دیوار و سنگ کوه از دیگر اقدامات انجام شده به شمار می آید.

رئیس واحد ساختمان بیان داشت: در این رابطه ترمیم آبردگی و ایجاد دیوار سنگی در مجاور خط لوله انتقال نفت خام در کیلومتر ۶۰۰+۸ تغییر مسیر سد کارون ۳ که پوشش و دیوار سنگی آن در اثر سیلاب دچار آسیب شده بود به طول ۱۰۰ متر با همکاری واحد ترابری و استفاده از ماشین آلات سنگین انجام شد.

گفتنی است عملیات های فوق با هزینه ای بالغ بر  ۷ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال در مدت ۴ ماه اجرا شده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۱:۴۲ کد خبر : 68943

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما