نصیری خبر داد: اجرای ویژه برنامه های آگاهی بخشی عمومی در خصوص ویروس کرونا در مناطق ۲۲ گانه

مدیرکل سلامت شهرداری تهران اعلام کرد: نظر به اعلام وضعيت اضطراري سازمان جهاني بهداشت مبني بر شيوع ويروس كرونا و احتمال شيوع آن در تهران، توجه به آموزش، ارتقاء دانش، آگاهي و آمادگي شهروندان در خصوص شيوه هاي مواجهه و پيشگيري از اين بيماري امري ضروري است.

زینب نصیری با اعلام اینکه اداره کل سلامت شهرداری تهران با هدف آگاهی بخشی عمومی در خصوص شیوع ویروس کرونا اقدام به برگزاری ویژه برنامه هایی در سطح شهر تهران کرده است، گفت: در راستای آموزش به شهروندان برگزاری برنامه های آموزشی با موضوع “آشنایی و پیشگیری از ویروس کرونا” با تاکید بر گروه هاي پرخطر(كودكان، افراد بالاي ۶۰ سال، افراد داراي نقص سيستم ايمني يا مبتلا به بيماري هاي مزمن) با همکاری پایگاه های بهداشتی و مراکز بهداشتی، درمانی  در سطح خانه های سلامت، مساجد و مدارس برگزار می شود.

وی با اشاره به طراحی، چاپ و نصب اینفوگرافی پیشگیری ویروس کرونا در سطح واحدهای تابعه شهرداری تهران از جمله( سرای محله ، میادین میوه و تره بار ،  فروشگاه های شهروند،  ایستگاههای مترو، ساختمان های شهرداری) تصریح کرد:  اطلاع رسانی از طریق ظرفیت های تبلیغاتی مجازی سطح مناطق همچون پرتال های مناطق، ناحیه و محلات، فضاهای مجازی و غیره از دیگر اقدامات اداره کل سلامت در راستای آگاهی بخشی عمومی در خصوص این بیماری بوده است.

به گفته مدیرکل سلامت شهرداری تهران بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی ۹۸% مبتلایان به کرونا ویروس جدید بهبود پیدا کرده و ۲% آنها فوت کرده اند که این دو درصد افرادی هستند که عموما ببیماری های زمینه ای  داشته اند، بیان کرد: بیماران با زمینه بیماری قلبی یا ریوی یا وجود نقص و ضعف در سیستم ایمنی افراد زمینه بروز بیماری کرونا را افزایش می دهد. به همین دلیل این افراد باید بیشتر مراقب سلامتی خود باشند .

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۵:۴۸ کد خبر : 69005

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما