تدقيق نقشه زمين‌هاى شعاع ۳۰۰ مترى ۱۷۰ ايستگاه مترو/ روزنه درآمد پايدار جديد براى شركت مترو

محمد شیری با اعلام خبر تدقيق نقشه زمين‌هاى شعاع ۳۰۰ متري ۱۷۰ ايستگاه مترو به روش یو تى ام (UTM) عنوان كرد: همچنين در صورت موافقت معاونت حمل و نقل و ترافيك شهردارى تهران ردیف درآمدى جداگانه جهت املاکى که در شعاع ۳۰۰ مترى ایستگاه‌هاى مترو قرار دارند، اختصاص مى‌يابد تا اين درآمدها به صورت مستقیم به حساب شرکت مترو نزد خزانه به عنوان يك درآمد پايدار واريز شود.

تدقيق نقشه زمين‌هاى شعاع 300 مترى 170 ايستگاه مترو/ روزنه درآمد پايدار جديد براى شركت مترو

محمد شيرى مدير فنى و مهندسى این شرکت با اعلام خبر تهيه نقشه یو تى ام (UTM) شعاع ۳۰۰ مترى ۱۷۰ ایستگاه مترو با کمک شرکت کنترل ترافیک شهردارى تهران ،سازمان فناورى اطلاعات و شرکت مترو عنوان کرد: یو تى ام (UTM) نقشه‌هایى است که مختصات یک ملك را با دقت سانتى‌متر بر روی کره زمین مشخص مى‌کند. به همین دلیل امکان جابه‌جایى وتعارض ملکى در ارتباط با این زمین‌ها وجود ندارد.

او با بیان اینکه این اقدام بر اساس مصوبه شماره ۲۷ سال ۹۸ شوراى اسلامى شهر تهران تهیه شده است، گفت: بر اساس این مصوبه تمام درآمدهاى حاصل از صدور پروانه برای زمین‌هاى اطراف ایستگاه‌هاى مترو و بى آر تى باید برای توسعه حمل و نقل عمومى انبوه‌بر توسط شهردارى تهران هزینه شود.

شيرى با اشاره به اینکه از مجموع ۵۴۰ هزار پارسل موجود در شهر تهران ۷۵ هزار و ۵۵۰ پارسل در شعاع ۳۰۰ مترى ایستگاه‌هاى مترو قرار دارد، خاطرنشان کرد: این مصوبه باعث شد مکاتباتى برای اختصاص ردیف درآمدى جداگانه جهت املاکى که در شعاع ۳۰۰ مترى ایستگاه‌هاى مترو قرار دارند، انجام شود. در صورت موافقت معاونت حمل و نقل و ترافيك شهردارى تهران درآمد حاصل از این زمین‌ها به صورت مستقیم به حساب شرکت مترو نزد خزانه واریز مى‌شود.

مدير فنى و مهندسى شركت متروى تهران با اشاره به اینکه املاکى که در شعاع ۳۰۰ مترى ایستگاه‌هاى مترو قرار دارند نیاز به ضوابط جداگانه شهرسازى نيز دارند، تاکید کرد: در نتیجه باید ضوابط خاصى برای این نقاط پیشنهاد، تدوین و پس از تهیه، سیر مراحل قانونى در کمیسیون ماده ۵ طى شود.

شيرى در پايان تاكيد كرد: بدون شك تحقق موارد مذكور يكى از راه‌هاى بهينه جهت ايجاد درآمد پايدار براى توسعه خطوط مترو در سال‌هاى آتى است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۲۲:۰۰ کد خبر : 68864

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما