بدون تامين منابع مالى افتتاح ماهيانه يك ايستگاه مترو ممكن نيست

آخرين وضعيت خط ۶ متروى تهران در جلسه‌اي با حضور برخي از اعضاي شوراي شهر، معاونين شهردار تهران و نيز شهردار منطقه ۲ تشريح شد و افشين حبيب‌زاده عضو شوراىاسلامى شهر تهران در اين جلسه تاكيد كرد: شركت مترو بدون تامين منابع مالى امكان افتتاح ماهيانه يك ايستگاه را ندارد.

بدون تامين منابع مالى افتتاح ماهيانه يك ايستگاه مترو ممكن نيست

 بازديد و تشريح آخرين وضعيت خط ۶ مترو با حضور شهربانو امانی و افشین حبیب‌زاده اعضای شورای شهر تهران، عبدالحمید امامی معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران، یوسف حجت سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، رسول کشت‌پور شهردار منطقه ۲ شهرداری تهران، رئیس هیئت مدیره، مدیرعامل و مديران و مجريان شرکت مترو برگزار شد.

در ابتداي اين جلسه علي امام مديرعامل شركت مترو با تشريح آخرين وضعيت خط ۶متروى تهران گفت: تاكنون ۳۲ کیلومتر كار ساختماني از خط ۶ با هزينه‌كرد ۵ هزار میلیارد تومان ساخته شده است اما كمبود منابع مالى و نبود تجهيزات باعث شده است اين خط به طور كامل بهره‌بردارىنشود در نتيجه روزانه تنها ۶ هزار نفر مسافر دارد.

او تاكيد كرد: همچنين در صورت تامین منابع مالی، بهره‌برداری از ایستگاه کیانشهر به زودي و ایستگاه امیرکبیر در بخش جنوبي اوايل سال آينده امکان پذیر است.

امام عنوان كرد: براي تامین تجهیزات و باقى‌مانده بخشساختمانى ایستگاه تربیت مدرس تا ستاری به عنوان فاز دوم كار نیاز به ۸۵۰ میلیارد تومان بودجه داریم كه اين فاز ۷ كيلومتر و داراي ۶ ايستگاه است.

مديرعامل شركت مترو با بيان اين كه برای تکمیل فاز دوم خط ۶ به مبلغی معادل ۸۵۰ میلیارد تومان نیاز است، گفت: بخشی از تامین منابع مالی ساخت این خط قرار است توسط منطقه ۲ شهرداري از طریق تهاتر ملک با پیمانکاران به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان انجام شود. همچنين ۴۵۰ میلیارد تومان نيز از طریق اوراق مشارکت به این خط تزريق می‌شود. امیدواریم با همکاری شورای شهر، معاونت مالی و اقتصادی شهرداری و نیز بانک شهر ۳۰۰ میلیارد تومان باقی‌مانده نیز تامین شود.

بدون تزريق مالي نمي‌توان هر ماه يك ايستگاه افتتاح كرد

همچنین افشين حبيب‌زاده عضو شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به اینکه توسعه و تکمیل خطوط مترو در شرايط فعلى بیشتر از طریق منابع غیرنقدي امكان پذير است، خاطرنشان كرد: شورایاسلامى شهر تهران در متمم بودجه سال جارى مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است اما بخش عمده‌ای از این مبلغ صرف هزینه‌های جاری می‌شود؛ در نتیجه باید براي تامين منابع مالى خطوط ۶ و ۷ به منابع غيرنقدى و مساعدت سازمان املاک شهرداری امیدوار بود.

حبیب‌زاده با اشاره به اینکه شرکت مترو تلاش بسیار زیادی برای عمل به وعده خود مبنی بر افتتاح هر ماه یک ایستگاه انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: اما شرکت مترو بدون تامین منابع مالی امکان تحقق این موضوع را ندارد. در نتیجه سازمان املاک شهرداری از طریق در اختیار گذاشتن منابع غیرنقدی که قابل وصول باشد و مشکلي از نظر دریافت پروانه نداشته باشد، می‌تواند به روند توسعه مترو کمک کند.

در ادامه شهربانو امانی عضو شورای اسلامي شهر تهران با اشاره به اینکه در برنامه سوم مقرر شده است بخش‌هایی از مترو توسط بخش خصوصی اجرا شود، گفت: شعاع ۳۰۰ متري هر ايستگاه مترو به دليل تردد بالاى جمعيت دارايفرصت‌هاى سرمايه‌گذارى بسيار خوب است. لذا در صورتى كه با روش سرمایه‌گذاری TODامكان حضور بخش خصوصىدر اين نقاط فراهم شود، می‌توان گفت شعاع ۳۰۰ متري هر ايستگاه مترو برای شهرداری یک تا دو هزار میلیارد تومان درآمد پایدار بدون هیچ نوع شهرفروشی در پی دارد.

او با تاکید بر اینکه اولویت اولبراى تمام شهروندان تهرانی کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک و توسعه مترو است، تاکید کرد: تمام کمیسیون‌هاىشوراى شهر نیز به این موضوع اعتقاد دارند و خوشحالیم که دولت فعلی نیز بر توسعه حمل و نقل ریلی تاکید بسیار زیادی دارد.

امانی با اشاره به اینکه شورا تصمیم گرفته است در متمم بودجه ۶ هزار میلیارد تومان سطح درآمدها را افزایش دهد، گفت: امیدوارم این موضوع بتواند به توسعه مترو کمک کند. در این میان سازمان املاک شهرداری نیز همت جدی و واقعی خود را برای کمک به توسعه مترو به کار گیرد.

همچنین عبدالحميد امامی معاون مالي و اقتصادي شهرداري تهران با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از اوراق مشارکت که برای تزریق مالی به مترو در نظر گرفته بودیم به دلیل تغییر مديريتي در بانک آينده راکد مانده است، تاکید کرد: با وجود شرایط مالی فعلی در شهرداری تهران به دلیل اهمیتی که تکمیل و توسعه خطوط ۶ و ۷ برای شهرداری تهران دارد، رایزنی و تلاش‌های خود را ادامه داده و درصدد هستيم با ارائه تضامین کافی منابع مالی مناسبی را برای تکمیل این ۲ خط در اختیار شرکت مترو قرار دهیم.

او تاکید کرد: امیدواریم در پی تلاش‌های ما بانک آینده نیز همکاری کافی را به منظور آزاد شدن اوراق مشارکت مربوط به خطوط ۶ و ۷ با شهرداری تهران داشته باشد تا سرمایه میلیاردی مردم در زیر زمین بلا استفاده نماند.

آمادگي منطقه ۲ تهران براي كمك به تكميل خط ۶

در ادامه رسول کشت‌پور شهردار منطقه ۲ با تاکید بر اینکه مناطق مختلف شهرداری تهران علاوه بر انجام وظایف مربوط به منطقه خود باید به توسعه زیرساخت‌های منطقه خود نيز متمرکز باشند، گفت :مناطق باید به منظور تکمیل و تامین زیرساخت‌ها با مدیریت کلان شهرداری همکاری‌های لازم را داشته باشند .

شهردار منطقه ۲ تهران با اشاره به اینکه تکمیل خط ۶ در فاز دوم به راه‌اندازی ۶ ایستگاه در منطقه ۲ کمک خواهد کرد ،گفت: ممکن است کمکی که منطقه ۲ برای تکمیل خط ۶ انجام می‌دهد بسیار نباشد اما منطقه آنچنان به تکمیلزیرساخت‌هاى خود نیاز دارد که حاضر هستیم كمك بيشتري جهت تکمیل و توسعه خط ۶ مترو داشته باشيم.

کشت‌پور تاكيد كرد: اطمینان دارم در صورت همکاری تمام مناطق تهران و توسعه شبكه مترو امکان افزایش حجم جابه‌جایی مسافر به ۲ برابر میزان فعلی در ۲ سال آینده برسد زیرا زیرساخت‌های آن کاملاً مهیا است. اگر کسی ادعایی برای خدمت به مردم دارد باید در این حوزه کمک خود را ارائه دهد زیرا سفر ارزان، کاهش آلودگی هوا و نيز کاهش ترافیک را برای مردم تسهیل می‌کند.

در پايان رئيس هيئت مديره شرکت مترو با اشاره به این که همت شرکت مترو بر تکمیل خطوط ۶ و ۷ متمركز است، تاکید کرد: تاکنون با درک شرایط مالی شهرداری کار را پیش برده‌ایم و ادامه خواهيم داد.

او گفت: اطمینان می‌دهيم ضمن اين كه راه‌های مختلف تامین منابع مالی را بررسی و پیگیری می‌کنیم به وظایف خود در حوزه تکمیل خطوط نیز کاملاً عمل کنیم. از معاونت مالی و اقتصادی شهرداری و اعضای شورای شهر نیز صرفاً انتظار حمایت بيش از پيش را داریم.

در پايان اعضاي حاضر در جلسه به بازديد از روند تكميل خط ۶ متروي تهران پرداختند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۲۱:۰۷ کد خبر : 67858

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما