پرداخت خسارت هواپیمای اوکراینی به توافق تهران و کی‌یف بستگی دارد

رییس کمیسیون سوانح سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور عادی شرکت‌های بهره‌بردار مسوول پرداخت خسارت هستند، اما با توجه به اینکه سقوط هواپیمای اوکراینی، یک حادثه معمولی نبوده، پرداخت خسارت آن به توافق ایران و اوکراین بستگی دارد.

«حسن رضایی‌فر» در گفت و گو با ایرنا، گفت: این هواپیما دارای بیمه‌نامه معتبر از یک شرکت اوکراینی بوده است.
رییس کمیسیون سوانح سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بیمه این هواپیما شامل بیمه بدنه هواپیما، بیمه سرنشینان، بیمه اموال و بیمه افرادی است که در محل سقوط هواپیما دچار خسارت شده‌اند.
وی خاطر نشان کرد: بر این اساس، خساراتی که به خانه‌ها و باغ‌های محل سقوط هواپیما وارد شده نیز تحت پوشش شرکت بیمه‌ای اوکراینی است.
رضایی‌فر گفت: اما باید توجه داشت که بیمه‌نامه‌ها معمولا شرایط عادی مانند خطای خلبان و سوانحی نظیر برخورد به کوه را پوشش می‌دهند، اما سقوط هواپیمای اوکراینی توسط موشک پدافندی، شرایط خاص خود را دارد که باید درباره آن مذاکره کرد.
رییس کمیسیون سوانح سازمان هواپیمایی کشوری خاطر نشان کرد: جزییات و نحوه جبران خسارت به مذاکرات ایران و اوکراین بستگی دارد.
وی درباره پرداخت خسارت به خانواده های جانباختگان این حادثه نیز اظهار داشت: اطلاعات مسافران را به تازگی از شرکت اوکراینی تحویل گرفته ایم، قرار است با خانواده‌های مسافران تماس بگیریم تا رویه قانونی انجام شود.
رییس کمیسیون سوانح سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: خانواده‌های جانباختگان این حادثه می‌توانند برای انجام امور قانونی با شماره تلفن ۶۶۰۱۸۶۵۹ تماس بگیرند.
پیگیری ها از نهادهای ذیربط نشان می‌دهد که ایران احتمالا پرداخت خسارت هواپیمایی سقوط کرده اوکراینی را قبول کند که البته جزییات آن نهایی نشده است.
قرار است که مذاکراتی در سطح دولت و صنعت بیمه بین دو کشور انجام شود تا درباره سازوکار پرداخت خسارت تصمیم گیری شود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۴:۰۸ کد خبر : 66843

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما