انرژی زمین برای سرمایش و گرمایش ساختمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد

استفاده از انرژی گرمایی زمین برای تامین سرمایش و گرمایش ساختمانی می تواند علاوه بر جایگزینی سوخت های فسیلی هزینه ها را نیز کاهش دهد.

سید حمید موسوی شهردار این منطقه در حاشیه مراسم دریافت جایزه تهران در یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری که با حضور پیروز حناچی شهردار تهران برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: طرح نوآورانه شهرداری منطقه یک در یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری با عنوان ” طراحی و اجرای سیستم پمپ حرارتی زمین گرمایی، برای سرمایش و گرمایش ساختمانی بوستان مهرگان به عنوان اثر برتر اعلام و جایزه ویژه این همایش را دریافت کرد .

وی گفت: این پروژه زیست محیطی با هدف کاهش استفاده از سوخت های فسیلی با استفاده از ظرفیت دانشکده علوم و فنون دانشگاه تهران در بوستان مهرگان به مساحت ۷۶ متر مربع به اجرا رسید که توانستیم با توجه به طراحی سیستم یکسان گرمایش و سرمایشی آن، ۵۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی و هزینه نگهداری را کاهش دهیم .

موسوی تصریح کرد: در حال حاضر ساختمان ها در حوزه مسکونی سالانه ۵/۷ میلیارد متر مکعب گاز و ساختمان های تجاری و اداری ۲ میلیارد متر مکعب گاز مصرف می کنند و باعث می شود در فضای آسمان ۱۹ میلیون تن دی اکسید کربن و ۱۴۹ هزار تن مونوکسید کربن انتشار پیدا کند که آثار مخرب زیست محیطی فراوان دارد بر همین اساس یکی از رسالت های مدیریت شهری در حوزه محیط زیست کاهش سوخت های فسیلی و رو آوردن به انرژی های پاک و تجدید پذیر است .

وی افزود: استفاده از انرژی های پاک مثل انرژی خورشیدی، آب ، باد ، هیت پمپ ها و… ابزاری است که می تواند جایگزین سوخت های فسیلی شود که در این راستا استفاده از انرژی گرمایی زمین در پروژه زیست محیطی تعریف و به اجرا رسید.

#شهرداری_منطقه_یک
#شمیران_نگین_تهران
@shemirankhabar

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۱۶:۲۲ کد خبر : 64750

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما