رفع خطر از ۱۲۰۰ اصله درخت در شمال شرق تهران

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار از عملیات به زراعی، هرس و رفع خطر از بیش از ۶ هزار اصله درخت در آستانه فصل زمستان خبر داد و گفت: به منظور جلوگیری از شکستگی شاخه درختان در زمان بارش برف و افزایش عمر آنها، عملیات هرس و به زراعی فضاهای سبز معابر و بوستانها در دستور کار قرار گرفت.

” حمیدرضا فرخی” با اشاره به این خبر گفت: با توجه به اینکه خاک اکثر بستر های کاشت سطح منطقه دارای pH بالاتر از ۷ و نوع خاک آهکی است، برای تصحیح شرایط موجود فعالیت هایی از قبیل کندو کوب، زیرو رو کردن خاک بستر باغچه های معابر ،حذف شاخه های اضافی، شکسته و آفت زده و عبور نور و هوا کافی جهت رشد مناسب درختان، عملیات به زراعی و هرس به صورت روزانه انجام می شود.
فرخی با اشاره به جزییات این طرح گفت: هرس درختان از ابتدای آذرماه آغاز شده و ۵۴۸۳ اصله درخت در مسیر هایی از جمله بزرگراه صیادشیرازی، خیابان هنگام، میدان هروی، بزرگراه باقری ، بلوار باباییان و شهیدان، بلوار استقلال و … هرس شد.
وی ادامه داد: همچنین عملیات به زراعی از نیمه مهرماه در مسیر هایی ازجمله بوستان آرامش، بوستان شیوا، بوستان پلیس شمالی، بلوار ساحل و افق، خیابان استخر و … انجام شد.
فرخی با اشاره به اقدامات در جهت کاهش خسارات حاصل از باد و طوفان و افتادن شاخه های خشک و رفع خطر از آنها گفت: طی این اقدام در سال جاری تاکنون از ۱۲۱۹ اصله درخت خشک رفع خطر شده است، همچنین جهت کاهش خسارات حاصل از برف اقدامات پیشگیرانه و ادوات لازم تهیه و آماده شده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۱۶:۲۶ کد خبر : 64749

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما