تجهیز بزرگترین باغ پرندگان کشور به سیستم تصفیه خانه

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران گفت: با نزدیک شدن به زمان بهره برداری فاز دو باغ پرندگان، سیستم تصفیه خانه فاز دوم باغ پرندگان راه اندازی و در مدار قرار گرفت.

“حمیدرضا رشید فرخی” بااشاره به این خبر گفت: این تصفیه خانه که از جدیدترین و مدرنترین دستگاه ها و سیستم های تصفیه استفاده شده، توانایی تصفیه بیش از ۴۰۰۰۰ لیتر آب در هر ساعت را خواهد داشت.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: احداث این تصفیه خانه به سبب اینکه منابع آبی باغ پرندگان محدود بوده و دسترسی به نیاز آبی پرندگان به سادگی امکان پذیر نمی باشد، همواره دغدغه ی مدیران ارشد منطقه ۴ بوده و با راه اندازی این سیستم، می توان با تصفیه و بازچرخانی آب در مجموعه، در مصرف آب صرفه جویی کلانی انجام داد.
رشیدی گفت: فاز دو باغ پرندگان لویزان به عنوان وسیع ترین باغ پرندگان سرپوشیده دنیا در منطقه چهار شهرداری تهران به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد، وسعت این بخش از باغ پرندگان لویزان ۶۸ هزار متر مربع و ارتفاع تور آن ۳۵ تا ۵۰ متر است.
معاون خدمات شهری شهرداری منطقه چهار در پایان افزود: با بهره برداری از فاز دوم باغ پرندگان سرانه های تفریحی و گردشگری شمال شرق تهران افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

 

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۶:۱۹ کد خبر : 62920

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما