تربیت مدیران با اعتماد به نفس از اهداف برگزاری انتخابات شهردار مدرسه است

اگر می خواهیم در آینده مدیران با اعتماد به نفسی داشته باشیم و دانش آموزان امروز بتوانند عرصه مدیریت کشور را در آتیه به دست بگیرند و با اعتماد به نفس بالا آن را اداره کنند، باید زمینه های کشف و رشد استعدادهای آن ها را فراهم کنیم. این موضوع یکی از دلایل برگزاری انتخابات شهردار مدرسه است. 

پیروز حناچی ظهر امروز با حضور در مدرسه شاهد هاجر واقع در منطقه ۱۰ در حاشیه برگزاری مراسم بیست و یکمین دوره انتخابات شهردار مدرسه، گفت: کشور ما سابقه فرهنگی طولانی در دوره پیش از اسلام و پس از اسلام دارد و یکی از تاثیرگذار ترین کشورها در شکل گیری تمدن اسلامی محسوب می شود. به همین دلیل بخش عمده ای از سند راهنما و نقشه راهنمای تمدن در ادبیات و فرهنگ ما به چشم می خورد.

وی با اشاره به رقابت ۴ هزار و ۳۶۳ دانش آموز در ۴۴۰ مدرسه در قالب انتخابات شهردار مدرسه اضافه کرد: اگر می خواهیم فرزندانمان در عرصه های مدیریتی خوش بدرخشند باید پله به پله آنها را رشد دهیم؛ یکی از مشکلات آموزش و پرورش این است که تلاش می کند تمام افراد را یکسان و یک جور تربیت کند. این در حالی است که هر یک از افراد خصیصه هایی دارند که باید کشف و پرورش داده شود. اگر می خواهیم در آینده مدیران با اعتماد به نفسی داشته باشیم و دانش آموزان امروز بتوانند عرصه مدیریت کشور را در آتیه به دست بگیرند و با اعتماد به نفس بالا آن را اداره کنند، باید زمینه های کشف و رشد استعدادهای آن ها را فراهم کنیم. این موضوع یکی از این دلایل برگزاری انتخابات شهردار مدرسه است.

شهردار تهران خطاب به دانش آموزان با اشاره به دوران تحصیل خود گفت: وقتی همسن شما در دبیرستان بودم تمام کارهای جاری مدرسه، از برنامه ریزی برای سفر تا مابقی کارها را ما دانش آموزان انجام می دادیم و معلم ها در بخش آخر همراه می شدند. البته شاید در آن زمان با توجه به شرایط بعد از انقلاب فضا فراهم تر بود. به هر صورت تک تک شما دانش آموزان امیدهای آینده برای مدیریت کشور هستید.

حناچی با بیان اینکه این کشور قبل از ما بوده و بعد از ما هم خواهد بود و در این میان هر شهروند باید دین خود را به این کشور ادا کند، عنوان کرد: برای این کار باید عرصه برای تجربه و رقابت باز بماند. انتخابات شهردار مدرسه یکی از این تجربه هاست و فضایی را فراهم می کند تا در قالب تجربه کار جمعی و هدفی مشخص و البته پشتوانه همکلاسی ها، فضای مدارا و پذیرش در مدارس شکل بگیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم تجربه برگزاری این دوره از انتخابات شهردار مدرسه نسبت به تجربه های قبل مفیدتر و ارزنده تر باشد و با شتاب بیشتر فضایی برای فرزندانمان فراهم شود تا تجربه مدیریتی بیشتری به دست آورند و خود را برای پذیرش مسئولیت های وسیع تر آماده کنند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۵:۲۵ کد خبر : 62902

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما