افتتاح سه آزمایشگاه مرکز ملی خلاء

همزمان با کلنگ زنی مرکز تحقیقات ملی جداسازی و توسعه کاربرد ایزوتوپ‌های پایدار، سه آزمایشگاه تست پمپ‌های خلاء، تست شیر خلاء و فشارسنج های خازنی با حضور علی اکبر صالحی افتتاح شد.

به گزارش پیام فوری، یکی از مسوولان ساخت این آزمایشگاه ها حاضر در مراسم بازدید و افتتاح، به ایسنا گفت: جمهوری اسلامی ایران اکنون جزو ۱۰ کشور سازنده شیرها و پمپ های خلاء و فشارسنج های خازنی در دنیاست.

وی موارد استفاده پمپ ها و شیرهای خلاء را در مراکز غنی سازی دانست و گفت این تجهیزات به دلیل تحریم ها امکان ورود به کشور ندارند ولی اکنون خودمان توانستیم با توانایی داخلی و بر اساس نوع سانتریفیوژهایمان این شیرها و پمپ ها و فشارسنج ها را بسازیم و تست کنیم.

وی ادامه داد: سه نوع پمپ خلاء داریم که الان بومی سازی شده اند و ایران از تولید کنندگان آن محسوب می شود. این پمپ ها علاوه بر صنعت هسته ای در صنایعی دیگر هم مورد استفاده دارد.

این مسوول همچنین درباره آزمایشگاه  فشارسنج های خازنی اظهار کرد این تجهیزات از سال‌های ۸۶ به بعد در اختیار ایران قرار نگرفته و برای تعمیر و نگهداری آنها مشکلات بسیاری داشتیم ولی خودمان در بخش تحقیق و توسعه روی آنها کار کردیم و توانستیم آنها را تولید کنیم و امروز با راه اندازی آزمایشگاه های تست این تجهیزات این پیام به دنیا ارسال می شود که ایران قادر است تولیدات خود را استفاده کند.
انتهای پیام

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۴:۵۷ کد خبر : 45268

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما