همایش داوطلبین پنجمین دوره انتخابات شورایاری های محلات منطقه ۳

همایش داوطلبین پنجمین دوره انتخابات شورایاری محلات منطقه ۳ با حضور سلیمی شهردار این منطقه، فراهانی، حبیب زاده، سالاری و امانی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، محجوب نماینده مجلس شورای اسلامی در پردیس قلهک برگزار شد.

به گفته ی مصطفی سلیمی شهردار منطقه ۳، براساس تجربه جهانی، هیچ راهی به غیر از متوسل شدن به آراء عمومی و مشارکت فعال مردم برای رشد و توسعه جامعه و کشور نداریم.

وی ابراز داشت: برای گام نهادن در مسیر رشد و بالندگی، نیازمند مشارکت فعال اکثریت آحاد جامعه هستیم و در این راستا باید آرای متضاد و مخالف را نیز پذیرا باشیم.

شهردار منطقه ۳ با بیان اینکه شورایاری ها بخشی از مشارکت حداکثری شهروندان محلی را تشکیل می دهند اظهار داشت: از ظرفیت و ایده های نخبگان محلی برای حل مسائل و مشکلات محلی استقبال می کنیم.

مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، یکی دیگر از سخنرانان این همایش گفت: شورایاری ها به عنوان نخبگان محلی، منشاء بسیاری از برکات و پیشرفت ها هستند و این هنر مدیریت شهری است که از این ظرفیت ها برای حل مشکلات موجود استفاده نماید.

وی افزود: بسیاری از مشکلات اجتماعی، فرهنگی، عمرانی، ترافیکی و خدمات شهری پایتخت با پیگیری های مستمر شورایاری ها به نتیجه رسیده است.

فراهانی خاطرنشان کرد: کاندیدای شورایاری که با آرای بالایی انتخاب شود به شکل قدرتمند تری می تواند رای مردم را نمایندگی کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: مشارکت و آرای مردم، ضامن انتخاب شورایاری هایی متخصص، تحصیل کرده و معتمد محله خواهد بود.

وی ابراز داشت: جذب سرمایه گذاری و مشارکت مردم توسط شورایاران سبب بهبود اقتصاد شهری و کسب رضایت شهروندان خواهد شد.

در ادامه این همایش افشین حبیب زاده عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: وعده پنجمین شورای اسلامی شهر تهران درخصوص برگزاری الکترونیکی انتخابات شورایاری ها محقق شد.

وی ابراز داشت: تشکیل کمیته های چهارگانه در پنجمین دوره شورایاری ها به طور جدی در حال پیگیری است که جزئیات آن پس از نهایی شدن به اعضای شورایاری اعلام می شود.

محمد سالاری دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: تنها راه حل رفع مشکلات موجود، ایجاد تحول بنیادین در بدنه ی اجتماعی کشور و بستر جامعه است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: تا زمانی که نظارت همگانی مبتنی بر یک فضای شفاف ایجاد نشود، مشکلات و چالش های شهر و کشورمان حل نخواهد شد.

سالاری افزود: شورایاری ها در راستای ایفای مسئوولیت پذیری اجتماعی و سیاسی باید اصل نظارت و مطالبه گری همگانی را محقق کنند.

به گفته ی وی، مشکلات کشور، شهر و محلات زمانی حل می شود که به دغدغه ی، باور و مطالبه گری عمومی تبدیل شود.

همچنین شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اعتماد عمومی بهترین و زیباترین سرمایه است، گفت: افراد منتخب مردم در پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها به عنوان دیده بان های شهری باید مسئولیت اجتماعی را از کف جامعه شروع کرده و تمام مسئولین را پاسخگو کنند.

وی بیان کرد: گام های بلندی باید توسط شورایاری ها برای برگرداندن هویت محله ها برداشته شود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۱۳:۳۱ کد خبر : 39977

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما