فراهم شدن امکان بهره‌مندی از اوراق مشارکت در حوزه حمل و نقل

خزانه‌دار شورای اسلامی شهر تهران از امکان تخصیص و هزینه‌کرد ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای پروژه‌های مهم مترو شهر تهران خبر داد.

به گزارش پیام فوری، در یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران حسن رسولی در تذکری گفت: براساس بودجه سال ۱۳۹۷ و مصوبه شورا ما در سال مالی ۱۳۹۷ اجازه داشتیم که تا سقف ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کنیم و صددرصد این منابع را صرف توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو کنیم.

وی افزود: با توجه به تنگناهای مالی جدی، شهرداری در تحقق این هدف کار مشکلی را پیش رو داشت. با توجه به حجم زیاد بدهی‌های شهرداری زحمات زیادی توسط شهردار تهران کشیده شد و تا قبل از پایان ۹۸/۴/۳۱ که مهلت قانونی بهره‌مندی از این موضوع بود، شهرداری تهران توانست با کمک بانک مرکزی و سایر بانک‌ها، زمینه قبول عاملیت فروش این اوراق را فراهم کند.

وی تأکید کرد:‌ باید امروز این خبر خوش را بدهم که امکان تخصیص و هزینه‌کرد این رقم برای پروژه‌های مهم مترو مهیا شده است، لذا باید از همه کسانی که در تحقق این امر مشارکت داشته‌اند، قدردانی کنم.

خزانه‌دار شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود خطاب به معاونت برنامه‌ریزی شهرداری تهران، گفت: شورای شهر در تبصره ۴۰ بودجه مصوب سال ۱۳۹۷ تکالیفی در چهار بند برای شهرداری تهران تعیین کرده است. در راستای اجرای بند ۱ و ۲ این تبصره نسبت به تدوین دستورالعمل‌ها و شیوه‌های مورد نیاز بودجه باید شهرداری تهران اقدام می‌کرد که ۳۲ روز در انجام این امر تأخیر داشته است.

وی افزود: علاوه بر این شهرداری تهران سامانه یکپارچه مالی بودجه و حسابرسی را تا پایان تیرماه عملیاتی می‌کرد که امیدواریم در این امر موفق باشیم. در گزارش اخیر درآمد بودجه در سرفصل هزینه‌ها به عنوان خزانه‌دار نتوانستم انجام وظیفه کنم؛ لذا امیدواریم شهرداری نسبت به ارسال شیوه‌نامه‌های مورد نیاز در حوزه بودجه‌ای هر چه سریع‌تر اقدام کند.

انتهای پیام

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۱۳:۳۶ کد خبر : 39975

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما