نماینده کرمان و راور در مجلس: ۹۰ درصد مشکلات فعلی در لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده حل می‌شود

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: ۹۰ درصد از مشکلات فعلی در اصلاحیه لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده حل می شود و در قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده فعالان اقتصادی رتبه بندی شده اند و مبنا بر این است که هیچ کس مشکل مالیاتی ندارد و تخلف نمی کند، مگر اینکه احراز شود.

به گزارش راه مردم، محمدرضا پورابراهیمی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان، اظهار کرد: عدم ایجاد پنجره واحد الکترونیکی به عدم همکاری دستگاه ها در ارائه اطلاعات و همکاری با پنجره واحد برمی‌گردد، ضمن اینکه باید ایرادات پنجره واحد کنونی برای عملکرد دقیق و بهتر احصاء شود.

وی افزود: علاوه بر رویکرد سنتی وزارت کشور در بحث های امنیتی و … در چند سال اخیر بر اساس شرایط کشور و رویکرد شخص وزیر در بحث اقتصادی ورود کرده که نقطه قوت است و یکی از ماموریت ها، رونق فضای اقتصادی استان ها در وزارت کشور است.

پورابراهیمی تصریح کرد: این ظرفیت وجود دارد که شوراهای استانی مشکلات و پیشنهادات را جمع بندی و به شورای عالی و وزارت کشور ارائه کنند تا اصلاح کار با سرعت بیشتر محقق شود و یکی از اتاق های بازرگانی فعال و موثر در تصمیم گیری کلان کشور اتاق استان کرمان است و پیشنهاداتی که از جلسات استان می آید، بهترین ظرفیت کارهای کارشناسی و میدانی است.

نماینده مردم کرمان و راور در ادامه با اشاره به مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی بیان کرد: قانون فعلی مالیات بر ارزش افزوده به دلیل نقص در محتوا و اجرای ناصحیح به جای اینکه به مصرف اصابت کند، به تولید اصابت کرد و مشکلات متعددی به وجود آورده که نیازمند اصلاح قانون است.

وی با اشاره به کار قریب به دو ساله در مجلس در زمینه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: ۹۰ درصد از مشکلات فعلی در لایحه دولت برای اصلاح قانون حل می شود و در قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده فعالان اقتصادی رتبه بندی شده اند و مبنا بر این است که هیچ کس مشکل مالیاتی ندارد و تخلف نمی کند، مگر اینکه احراز شود.

پورابراهیمی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: حدود ۱۰ هزار نفر در صنعت زغال استان کرمان فعال هستند و این عدد اشتغال می‌تواند به دو برابر افزایش پیدا کند.

وی افزود: مشکل عمده‌ای که در ارتباط با حیات فعالان زغال سنگ وجود دارد، طلب این شرکت از ذوب آهن اصفهان است که بیش از ۵۰ میلیارد تومان مطالبه دارد و طی دو هفته پیگیری ما ذوب آهن تاکنون پرداختی انجام نداده است.

نماینده کرمان و راور در مجلس خطاب به معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور بیان کرد: شرکت زغال سنگ دچار مشکل است و شرکت های بخش خصوصی نیز که تعداد زیادی کارگر دارد، دچار چالش شده اند که از شما درخواست می کنیم این مسئله را پیگیری و حل کنید.

وی در پایان با اشاره به عدم اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار در دولت دهم گفت: باید اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار پیگیری شود.

انتهای پیام

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۱۲:۰۲ کد خبر : 37047

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما