بانک قرض الحسنه مهر ایران، فعال در مدار اصول حرفه ای

تفاهم‌نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به ارزش ۶۰ میليارد تومان به منظور کمک به احداث و تكميل مسكن مناطق روستايي به امضا رسيد.

علیرضا تابش، رئیس بنياد مسکن انقلاب اسلامي اظهار داشت: هدف بنياد مسکن انقلاب اسلامي و بانک قرض‌الحسنه مهر ايران يكسان است و قصد هر دو نهاد، كمك به مستضعفان و محرومان است.

وی افزود: ما قصد داریم روستاییان مسکن مناسبي داشته باشند و علاوه بر منابعي که از سوي دولت در اختيارمان قرار مي‌گيرد تلاش مي‌کنيم از منابع ترکيبي با بنياد مستضعفان، ستاد اجرايي فرمان امام، كميته امداد و… نيز استفاده كنيم.

تابش ادامه داد: سال گذشته تفاهمنامه خوبی با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران منعقد کردیم که بر اساس آن منابع ترکیبي ما با بانك قرض‌الحسنه مهر ايران مبلغ ۴۵ ميليارد تومان بود و از اين طريق به افراد نيازمند، تسهيلات پرداخت شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: اين عدد امسال با تفاهمنامه جديد به ۶۰ ميليارد تومان افزايش يافته است و مجموع دو قرارداد پارسال و امسال ۱۰۵ ميليارد تومان خواهد بود.

وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم از این محل در يکسال آينده ۱۲ هزار فقره تسهيلات پرداخت کنيم چراكه معتقديم همين وام‌هاي خرد، زندگي بسياري از مستضعفان را بهبود مي‌بخشد.

مهندس تابش تاکید کرد: از همکاری با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بسیار راضي هستيم و با اين بانك بسيار راحت‌تر از ساير بانك‌ها كار مي‌كنيم.

رئیس بنیاد مسکن با اشاره به تفاهم نامه هایی که با ساير بانک ها و سازمان ها منعقد کرده بودند تشريح كرد: بانك قرض الحسنه مهر ايران يك بانك اصولي است و صرفا در جهت اهداف خود فعاليت مي كند و از مسير تعريف‌ شده براي خود، خارج نمي‌شود.

تابش در ادامه اظهار داشت: اولویت پرداخت این تسهیلات، مناطق مرزی محروم است زيرا به استقرار مردم در مناطق مرز کمک مي‌کند.

وی همچنین در خصوص ضمانت های دریافتي نيز اذعان داشت: دريافت ضمانت از روستاييان بصورت سفته زنجيره اي است.

شایان ذکر است بانک قرض الحسنه مهر ایران از سال گذشته تا کنون، تعداد ۷۱۱۰ فقره تسهیلات به معرفی شدگان روستايي به ارزش ۳۶۵ ميليارد ريال پرداخت کرده است.

همچنین پیش از این، مدیر کل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان زنجان نيز به دليل اعطاي تسهيلات بهسازي و مقاوم سازي مسکن روستايي از بانک قرض الحسنه مهر ايران تقدير كرده بود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۲۱:۱۶ کد خبر : 3574

نظر شما

صدای شما