دیدار معاون ظریف با مدیر اجرائی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل

غلامحسین دهقانی، معاون حقوقی و بین‌المللی وزیر امور خارجه، با یوری فدتوف، مدیر اجرائی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد دیدار کرد.

به گزارش پیام فوری، در این دیدار که به منظور رایزنی برای گسترش روابط و همکاری های دو طرف در حوزه‌های مبارزه با قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و جرم و فساد صورت گرفت، در خصوص طیف وسیعی از مباحث تبادل نظر گردید.

مدیر اجرائی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد با اشاره به نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر، اعلام کرد که این نقش در گزارش سال ۲۰۱۹ دفتر که در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۹ منتشر خواهد گردید، مورد تاکید مجدد قرار گرفته است.

دهقانی نیز با اشاره به وضعیت خاص جغرافیائی جمهوری اسلامی ایران که در مسیر ترانزیت عمده مواد مخدر قرار گرفته و سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون یورو برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر صرف می نماید، حمایت‌های بین‌المللی در این خصوص را ناچیز ارزیابی نمود.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با عنایت به عدم همکاری کشورهای حمایت کننده مالی از فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران به دلیل ملاحظات سیاسی و نیز فشارهای ناشی از یکجانبه گرائی آمریکا، اظهار کرد: چنین شرایطی می تواند بر ظرفیت و توانائی های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق موادمخدر تاثیر منفی بر جای گذارد.

مدیر اجرائی دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد نیز بر اراده جدی این دفتر بر حمایت مالی و فنی از فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر و جرم تاکید کرد و گفت: به مراجع مربوطه دستور داده است راه های نوین حمایت از اقدامات ایران را بررسی و عملیاتی نمایند.

انتهای پیام

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۱:۰۸ کد خبر : 29610

مطالب پیشنهادی

نظر شما

صدای شما